PRP

PRP kişinin kendi kanından hazırlanan ”Platelet yönünden zengin plasma” adını verdiğimiz materyaldir. Bu materyal içerisinde kişinin kendi cildinin ihtiyaç duyduğu yenileyici ve yapılandırıcı özellikte büyüme faktörü (growth faktör) bulunmaktadır. Bu faktörün cilte tekrar enjeksiyonu sayesinde deri ve deri altı yapı güçlenerek yeniden yapılandırılır.

İşlem öncesinde cilde ağrısız uygulama için anestezik bir krem sürülür. Hastadan 1 tüp kan alınır ve özel cihaz ile 20 dakika içinde prp- kök hücre serumu elde edilir. Ardından tabanca denilen özel cihaz ile serum cilde enjekte edilir. İşlem sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir. Yara ve kabuklanma olmadığı için her mevsim uygulanabilir. İşlemden sonra hasta kapatıcı kullanabilir ve makyaj yapabilir.

PRP ile anti- aging yani deride gençleşmenin yanı sıra daha gergin, lekesiz ve ışıltılı bir cilt elde etmek mümkün. PRP yapılandırıcı özelliği sayesinde leke tedavisinde tek başına yeterli olabileceği gibi diğer tedaviler ile beraber uygulanabilir. Cilt gençleştirme lazeri, kimyasal- enzimatik peelingler, ve mezoterapi tedavileri ile PRP tedavisini beraber uygulamak tedaviden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.