FOKUS ULTRASON (DOUBLO)

HIFU non-invaziv ve gelişmiş yüz toparlama teknolojisidir. Geçmişte kullanılan IPL, RF ve Fraksiyonel Lazerlerin yüz kaldırma işlemini SMAS katmanında gerçekleştirir

HIFU diğer lazerler gibi ışık kullanmaz. Ses dalgalarıyla çalışan yeni bir metodtur. İnsan 16-20KHz aralığındaki ses dalgalarını duyabilir. 20 KHz üzerindekiler ultrasound dalgalarıdır. 250KHZ ve üzeri ise yüksek frekanslı ultrasoundtur.

HIFU’nun transducerında ki seramikle elektrik enerjisi ultrasound enerjisine dönüşür ve bu oluşturulan ultrasound enerjisi, maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek, epidermis ve subkutan tabakalara zarar vermeden SMAS üzerinde termal koagülatif alan oluşturur. Bu alanda 60C’lik bir ısı oluşur. Bu ısıyla sarkmış cilt ve dokular yeniden toparlanır ve kaldırılır.

DOUBLO; derin dermis, subkutan tabaka ve SMAS’ı hedefler. Cerrahi operasyona gerek kalmadan, sarkmış cilt ve dokuları toparlar. Yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde cilt yüzeyi yenilenir, kırışıklıklar azalır. Yanma, hiper pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır. Bu sayede nekahat süresine gerek kalmadan doğal yüz liftingi sağlanır.